Novinky 2012 - VietnamTravel

15.12.2012

Zítra ráno se s rodinou opět stěhuji. Tentokrát ještě o několik set kilometrů jižněji, na ostrov Phu Quoc.

Více v odkazu - zde.

mapa


27.11.2012

Předevčírem večer jsem se vrátil po dvou měsících zpátky domů. Původně jsem se měl vrátit skoro o týden dříve, ale bohužel mi cestou z letiště domů nabourali auto. Musel jsem čekat pět dní, než se mi auto opraví.

Ony dva poslední měsíce byly nabyté zážitky a několika velmi zajímavými příhodami. O nic ale nebudete ošizeni, protože jen co dovyřídím resty, pustím se do aktualizace webu... :).


28.10.2012

Pouhé dva dny, a jedu autem s klienty na tři týdny napříč celým Vietnamem. Opravdu se těším a věřím, že si celou trasu (necelých 5000km) patřičně všichni užijí.

Posledních deset dní trávím v domě rodičů mé ženy. Tři dny z nich jsem byl nucený věnovat úřadům (obecný a uliční výbor, stavební a katastrální úřad) a dva dny bourání a terénním úpravám našeho pozemku (viz posl. foto). Zbytek dnů se společně s tátou věnuji typickým vietnamským sportům - jídlu, pití čaje a rýžové vodky, kouření, nicnedělání a lekování. Je to parádní relax, a musím přiznat, že si to patřičně užívám...


9.10.2012

Poslední dva týdny dopisuji články. Jednak "do zásoby", a abych konečně dostál svým slibům. Za dva dny odjíždím opět (tentokrát skoro na měsíc) na sever, kde se mi postupně vystřídají tři skupiny klientů. Mám před sebou více jak 5 tisíc kilometrů za volantem, ale to mi vůbec nevadí, protože se opravdu moc těším.

Těším se na setkání s novými lidmi, na nové zážitky, a na velkou porci legrace, kterou společně nepochybně zažijeme.


8.9.2012

V šest ráno (za dvě hodiny) odjíždím autobusem směr Saigon. Odpoledne přelétám do Hanoe, abych zítra ráno vyzvedl na letišti klienty, a vyrazili jsme na motorkách směr sever. Čeká nás cesta něco málo kolem 1200km. I když na horách týden bez přestání prší, opravdu se těším. Za prvé na klienty, a za druhé se těším na rodinu a kamarády, které jsem více jak čtyři měsíce neviděl.

Následujících 14 dní budu na internetu pouze přes email.


2.9.2012

Až si dnes budete číst můj nový příspěvek, tak tou dobou budu někde na moři. Pluji s rybáři k jednomu ostrůvku, který by měl být vzdálený 120 km od pobřeží. Cesta bude závislá na počasí, ale neměla by překročit 10 hodin. Na ostrově by se měla nacházet jedna z nejhezčích podmořských korálových zahrad ve Vietnamu. Jestli tomu tak skutečně bude, uvidíme až za několik dní, protože datum zpáteční cesty je odkázaný také na počasí. Rohodně se ale musím vrátit do 7.9.2012, protože na osmého mám letenku do Hanoe, a pak hurá na 14 dní s klienty na motorce do hor.


1.9.2012

Před dva a půl měsícem jsem se na webu a FB zmiňoval o tom, že do konce srpna nebudu pracovat. Důvodů bylo hned několik. Počínaje stěhování, přes budování nového bytu, až po tvorbu nových stránek resortu. Naivně jsem myslel, že alespoň budu čas od času aktualizovat web. Skutečnost byla taková, že jsem se k aktualizaci webu (až na několik málo vyjímek), vůbec nedostal.

Od zítřejšího dne se vše vrátí do starých kolejí. Příběhů, fotografií, rozepsaných článků, mám alespoň na rok dopředu :).

Takže prázdniny končí, a já začínám opět pracovat :).


6.8.2012

Děkuji mnohokrát všem, kteří mi zaslali blahopřání k narozeninám :).


16.7.2012

Tak jsem konečně po velkých problémech dokončil rekonstrukci nového bydlení, a mohu se opět naplno začít věnovat práci, webu a Cestovní Agentuře. O tom, že to nebylo nikterak snadné a jednoduché, se nemusím rozsáhleji rozepisovat... Kdyby to bylo snadné, nebyl by to snad ani Vietnam :). Ovšem několik hodně nepříjemných věcí mi v posledních třech týdnech trochu více zkomplikovalo život. Uvidíme jak to všechno nakonec dopadne. Zatím by bylo zbytečné (a hlavně unáhlené) zveřejňovat více informací...

Mám však i jednu velmi, velmi pozitivní zprávu.  

MÁM NOVÉ OTEVŘENÉ VÍZUM PO DOBU 5 LET.

Za což jsem nesmírně šťastný. :)


23.6.2012

Prosím omluvte absenci aktualizace webu, protože přestavuji nové bydlení. S vietnamskými řemeslníky, je to poněkud složitější... Zítra přidám na stránky novou nabídku, a v příštím týdnu bych rád dodělal alespoň jeden z mnoha rozepsaných článků. Snad se mi zároveň podaří zprovoznit nový web resortu, a s ním spojenou prezentaci a nabídku. Do toho všeho na mě neustále poskakuje Lilien, a tak opravdu nevím, co všechno se mi nakonec povede... :).


28.5.2012

Včera v noci jsem po šesti dnech a 2650 km jízdy, dojel s rodinou úspěšně do cíle :).


21.5.2012

Zítra je den s velkým D.

Auto je naplněné vším co máme - dokonce se mi podařilo naložit i motorku :). Brzy ráno vyrážím na více jak 2500 km dlouhou cestu napříč Vietnamem. Počítám, že bych měl za nějaké 4 dny dojet do Saigonu. Nejpozději však  do 27.5., protože ten den odpoledne musím bezpodmínečně vyzvednout manželku s dcerou na letišti. Několik (kolik přesně nevím) měsíců strávím s rodinou na jihu.

Takže hurá do nekonečného peletonu motorek, hospodářských zvířat, děr, vedra a prachu...


16.5.2012

Čas od času se člověku stává, že dojde na rozcestí, případně narazí na limit svých (v mém případě kapacitních) možností.

Po celý svůj život dělám pro mnohé z mých nejbližších, zcela nepochopitelné rozhodnutí. Opouštím zaběhnuté a svým způsobem zajišťující, za nové a nejisté. Důvod je zcela prostý - lákají mi nové výzvy. Moje momentální rozhodnutí je ale trochu jiného rázu. Neopouštím zaběhnuté, pouze se snažím zajistit stabilitu, garance, a okruh působnosti cestovní agentury VietnamTravel.

Za poslední více jak rok, jsem byl v neustálém pracovním vytížení. To je pochopitelně dobře, ale nemohu donekonečna sázet pouze na svoji maličkost. Přeci jen případných rizik (zranění, nemoc apod.), je mnoho. Neustále se zvyšující zájem klientů mi zavazuje do budoucna zajistit, aby VietnamTravel své nové zákazníky nadále nevystavovat těmto rizikům! K tomu je zcela přirozeně zapotřebí udělat několik výrazných změn. Jednou z těch nejvýznamnějších (alespoň z osobního hlediska) je ta, že se na blížeji neurčitou dobu přesouvám se svoji rodinu na jih Vietnamu.

VietnamTravel v žádném případě nekončí! Naopak nabírá nový směr, dimenzi a rozšiřuje pole působnosti!

Všechny doposud nabízené služby a nabídky platí v nezměněné podobě.

 

Dovoluji si jménem cestovní agentury, a všech těch z nás co se na jejím chodu podílíme zodpovědně prohlásit, že uděláme vše proto,

aby cestovní agentura VietnamTravel· byla Vaší volbou, a zároveň stoprocentní zárukou Vaší spokojené dovolené.


9.5.2012

Do 14.5.2012 jsem s klienty na motocyklech.

Nemohu se nezmínit o jedné velmi potěšující, a naopak o jedné, ne moc dobré zprávě. Nový zákazníci mě doručili dopis a několik drobných dárečků od Marka a Terky z ostravska. Po přečtení těch několika málo řádků, jsem byl opradu velmi potěšen. To jsou přesně ty okamžiky, kdy si říkám, že to co dělám má nějaký smysl. Tímto bych chtěl oběma za povzbudivé slova, veřejně poděkovat :).

Poslední týden neklesaly v noci teploty pod 30°C, a přes den se ve stínu pohybovala teplota nad 42°C. Následovala velká bouře, která měla pro naší rodinu (samozřejmě že i pro ostatní), fatálními následky. Až se vrátím, tak napíši o všem článek.


5.5.2012

Do sekce video, jsem po delší době opět vložil jedno video. Je to vlastně poprvé, co jsem s novým foťákem Sony Nex5N + Sony E 18-200mm f/3.5-6.3 OSS, video natáčel. O tom se ale nemusím příliš mnoho rozepisovatvat, protože to každý z Vás, velice rychle pozná :). Kvalita záběrů, absence stativu, a v neposlední řadě střih, jsou toho jasným důkazem.

Marná sláva, kameraman ze mě asi nebude ;).

PS: Datový tok FullHD videa je tak ohromný, že jen convert trval přes pět hodin :(.


25.4.2012

Před hodinou jsem se vrátil z polopracovní, a velice plodné cesty, po jižním Vietnamu. V nejbližší době pro Vás připravíme nová, a naprosto jedinečná místa...

PS: Viz. fotografie, jako malý bonus předem ;).


2.4.2012

Kulhavka - mám trochu obavu!

Včera odpoledne, v domku necelých sto metrů od našeho domu, zemřel dvou letý chlapeček. Důvodem smrti byla kulhavka. Průběh nemoci trval (alespoň dne slov doktora), dva dny. Tato nemoc je údajně nejrychleji přenositelná, a neexistuje na ní účiná obrana, a postihuje z 99% děti pouze děti do pěti let. Přenáší se sliny, dotekem, extrementy. Tolik jsem vyčetl na Google.
Tak vážně nevím, co teď mám dělat s Lilien...
Takhle to nějak vypadá:

http://meyeucon.org/1614/phat-hien-som-va-dung-benh-chan-tay-mieng/


26.3.2012

Za poslední tři měsíce jsem projezdil a prolétal Vietnam křížem krážem. Zážitků a fotek mám posbíráno, tak na tři roky dopředu :). Nyní budu více jak jeden týden doma, a tak se konečně dostanu k aktualizaci webu.


11.3.2012

Rád bych se omluvil, a zároveň upřímně poděkoval, všem těm z Vás, kterým jsem neodepsal na email. Důvod je jednoduchý - přišlo jich více jak 600. Všechno zapříčinil jeden z mých článků, který zveřejnil na svém webu jeden významnější webový portál.

Neměl jsem sebemenší tušení, co taková drobnost způsobý. Několikrát mi "spadl" web v důsledku přetížení (měl jsem několik dní návštěvnost přes 5000, a v jednom dni dokonce necelých 12000 návštěv).

Onen článek má k dnešnímu dni čtenost necelých 183 000, což mi udělalo velikou radost.

Děkuji :)

Pracovní vytíženost mi nedává čas na pravidelnou aktualizaci webu. Více jak měsíc mám rozepsáno několik příspěvků, které ještě musejí nějaký čas počkat.


22.2.2012

Včera večer jsem se vrátil po několika dnech domů, a dnes ráno opět odjíždím, pro nové klienty. Nestíhám prakticky nic jiného, než odepisovat na emaily. Mám pro Vás několik horkých novinek, a jednu velmi lákavou nabídku. Ovšem vůbec netuším, jestli se mi během následujícíh 4 dní podaří po nocích dopsat jeden z rozepsaných článků..., protože se poté bude situace víceméně opakovat. Jeden večer doma, a zase pojedu pro nové klienty...

Jedna malá příhoda k posledním čtyřem klientům.

Trochu nám zamýchal kartami ruský Aeroflot, který pozdržel klienty o dva dny různě po světě (Moskva, Leningrad, Bangkok, Peking). Nakonec všechno dobře dopadlo, a mi jsme se po dlouhých bojích potkali na hanoiskem letišti :). Dnes mi rovněž přiletají klienti přes Moskvu, tak se snad situace nebude opakovat...


04.02.2012

KAJAKY.

Dnešek je pro mne pravdu velmi šťastným dnem.

Podařilo se mi díky mému příteli odkoupit, čtyři double kajaky. Nyní již zbývá vyřídit několik málo administrativních poviností (licence, povolení apod.), a můžeme na vodu v NP BaBe.

Díky kajakům se otevírají klientům naprosto nové možnosti. Dostaneme se společně do míst, do kterých by jsme se z běžnou lodí nikdy nedostali...

Já mám největší radost z toho, že díky kajakům bude podstatně snažší pozorovat a fotografovat faunu národního parku BaBe.

Doposavaď všechny ptáky, papoušky, opice a další obyvatele džungle odehnal hluk motoru mnohem dříve, než jsme je vůbec stačili v dálce zpozorovat.

Nakonec ještě jedna potěšující zpráva pro milovníky přírody.

Mám přislíbenou spolupráci s jedním z největších znalců fauny a flory NP BaBe, který se v lokalitě narodil, a více jak 20 let v parku pracuje. Posledních několik let spolupracuje jako odborný poradce  na projektu přírodovědného výzkumu.

Více informací v řádu několika málo týdnů.


19.1.2012

Tak jsem se konečně, po dlouhé době dostal k internetu. Během prvních dní v novém roce, mi potkalo několik nepříjemných věcí.

Za prvé, odešel mi do věčných lovišť notebook. Dalo se to sice po pěti letech, a po každodenním desetihodinovém provozu předpokládat, ale mohlo to ještě nějaký ten pátek počkat...

No nic, Vaio je pryč, a místo něho mám z USA dovezené Lenovo W520, v nejsilnější možné konfiguraci. Jsem zvědavý, jestli jeho bytelná konstrukce vydrží alespoň to, co jeho předchůdce.

Za druhé, mi nešel, a do dneška nejde, internet. Tenhle příspěvek píši v kavárně, kde je hlahol jak někde na fotbale. Vietnamští odborníci mi nejprve 4 dny slibovali že přijdou, a s rychlostí mého připojení (2kb/s), něco udělají. Předevčírem přišli, a hned dva. A skutečně s tím něco udělali - intenet nejde od té doby vůbec. Než jsem se stačil rozkoukat, byli pryč... co na to říct. Snad jen to, že podobné věci jsou zde celkem normální.

Čeká nás Nový Rok - Tet, a doma je nás 14. To je také radost...

Mám trochu poničenou motorku, protože jedna moje švagrová dostala naprosto geniální nápad. Mezi motorkou a autem přidělala drát (důkladně kombinačkama), aby měla kam věšet prádlo. Já jsem se toho nevšimnul, a když jsem se rozjel, tak jsem sebou vzal i motorku. Málem jsem vztekem proskočil zavřeným bočním okýnkem.

Občas jsou to tady infarktové situace.

Ještě mi napadá jedna, několik týdnu stará, příhoda. Rozhodl jsem se po domě natahat nové dráty na elektřinu, a problikávající zářivky obměnit za úsporné žárovky.

Stál jsem ve dvou metrech na bambusovém žebříku, a tchán mi asistoval. Chtěl jsem po něm podat nožík, abych mohl sundat bužírky. Koukal, nepochopil. Tak jsem to vzdal, a zubama jsem sundal bužírku z jednoho drátu, a když jsem byl u druhého, tak tchán rozsvítil... a já jsem hodil dva parakotouly k zemi.

Škoda slov. Pat a Mat jsou proti nám inženýři...

Jsem poučený. Vietnamci jsou na různé pasti a záludnosti, odborníci. Mohl bych pokračovat, ale myslím si, že na ukázku tyhle dva příklady bohatě stačí.

Jak jsem se již zmínil, je jich na mě momentálně čtrnáct, tak jsem trochu vycukaný... :)

Jeden můj bývalý přítel, a nyní můj konkurent, mi udal na policii. Prý jsou i jiné možnosti, jak mi dostat z Vietnamu. Asi má pravdu...

V době, kdy jsem čekal na schválení sňatku, a na nové víza, nic moc...

Bylo i několik příjemných věcí.

Už visím na nástěnce těch, kteří uzavřeli v Thai Nguyen sňatek. Je nás asi osm cizinců - já + šest Číňanů, a jedna Ruska... V sobotu jdeme na oficiální předávání na národní výbor. Musím oprášit kvádro ;).

Poslední zpráva o Lilien. Je zdravá, a roste jak z vody. Počítám, že do něsíce bude mluvit... :)

Začínám pracovat na novém webu, který bych chtěl mít do konce měsíce hotový.

Více informací v řádu několika týdnů.


Můj přítel požádal - kde nalézt Viagra České? A pak dostal odpověď od prvního pultu, že tento lék se prodává na internetových lékárnách. Tento způsob nákupu pro všechny, i ty líné pánové.