Novinky 2020 - VietnamTravel

25.12.2020

Letošní vánoce byly diametrálně odlišné od všech předchozích, které jsem ve Vietnamu zažil! Procházeli jsme naší ulicí, a všem dětem jsme dávali drobný dárek... ?
Byl to velký zážitek jak pro nás, tak hlavně pro děti... ?
Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a do příštího roku 2021 hlavně zdraví a konec všech omezení spojených s Coronavirem. ?

 

31

 

 

24.9.2020

Mám velkou radost!!!

Po letech je konečně dobojováno!!! :)

 

30

 

 

10.8.2020

Všem Vám, kteří jste si vzpomněli na moje 45 narozeniny, bych velmi rád dodatečně poděkoval. Všechny zprávy, emaily atd. mě udělali velikou radost!!! :)
Jednalo se o mojí vlastně první větší oslavu, než jen v kruhu rodinném. Přijeli za mnou tři kamarádi krajani a strávili jsme spolu hned 4 dny... sice jsem se z toho všeho jásání ještě včera probíral, ale bylo to super!!! :) :)
PS: Dal bych sem fotku s dortem, ale na něm byla číslovka 46, takže mám předfoceno na příští rok... a nebo ne, tady je :)

 

29

 

 

19.5.2020

Více jak měsíc jsem si dal pauzu od všech sociálních sítí a víceméně i od internetu jako takového. Důvodů jsem měl hned několik. Jednak mě nebavilo sledovat všechen ten "chaos" spojený s epidemií koronaviru v ČR, na soc. sítích fotky všech frendů v rouškách a do toho každodenní posty grafů nakažených v daných okresech atd. atd. V neposlední řadě jsem se domníval, že většina z Vás měla úplně jiné starosti, než sledovat dění v cizí zemi... :) Nicméně se situace i v EU mění každým dnem k lepšímu. A to je dobře!!!

Tady je situace více jak dva týdny (až na malé výjimky) stejná jako před epidemií. Tzn. děti chodí do školy, lidé do práce, rozjeli se všechny obchody, tržnice atd.

Já jsem po celo dobu karantény pracoval se švagrem na terénních úpravách kolem domu, stavbě rybníka, silnice... to nejhorší už máme hotové a chybí posledních pár drobností jako je plot kolem rybníka atd. Pro ty z Vás, které to zajímá, jsem udělal fotku z dronu. :)

 

28.3.2020

Před hodinou tady propukla celkem slušná panika (viděl jsem to pouze doma, protože jinam nemůžu - dokonce i bagrista přestal bagrovat...).
Důvodem je fakt, že od zítra by mělo být (nečetl jsem to, pouze první info od manželky) všechno min. na 14 dnů natvrdo zavřený!
Nechtěl bych to teďka vidět ve městě. Až se vrátí žena z předzásobovacího nákupu tak se to dozvím alespoň zprostředkovaně...

 

 28

 

 

11.3.2020

V nočních hodinách jsem měl domluvený hovor se skupinou, kterou jsem měl vyzvedávat v Saigonu. Společně jsme dospěli k názoru (a to jsem vůbec netušil co se stane), že cestu přeložíme na podzim. Nastali totiž problémy s nakládkou auta... Původně mě nechtěli vůbec naložit, ale nakonec souhlasili s tím, že není jisté jestli kamion vůbec vyjede, a jestli ano, tak kam dojede. Další neznámou byl fakt, zdali vůbec do Saigonu 15.3. doletím...

Dnes ráno bylo jisté, že jsme udělali dobře.

V brzkých ranních hodinách k nám domů přijela policie a zdravotníci, aby mě změřili teplotu. Zároveň jsem dostal příkaz k pozastavení činnosti firmy a zákaz opuštění bydliště. To celé na budoucích 14 dní!

 

Vietnam vydal prohlášení, že s platností od zítřka 12.3. uzavírá zemi. To znamená, že nebude vydávat víza, a těm kterým je již vydal stornuje. Nařízení platí pro turisty z celé EU, Číny a Jižní Korei !!!

 

 

10.3.2020

V posledních dvou týdnech se všechno tak trochu zkomplikovalo. Původně jsem měl být nyní s klienty někde poblíž Saigonu, ale jsem doma. Důvody jsou dva. Ten první byl celkem kuriózní. Ač jsem si naivně myslel, že mě za všechny ty roky nemůže sotva tak nějak co překvapit, opak byl pravdou. Odehrálo se to celé celkem hodně rychle. Vyzvedl jsem klienty na letišti, dojeli jsme na hotel a oni odešli na pokoj s tím, že se chtěli po dlouhé cestě osprchovat a trochu si odpočinout. Po necelé hodině čekání na recepci se vrátili s tím, že mají dvě špatné zprávy. První zpráva byla, že si jeden z nich omylem vzal na letišti jiný kufr nějakého Vietnamce, a proto se musíme vrátit zpátky na letiště, a ta druhá byla ještě horší. Jedna členka výpravy (jednalo se o čtyř člennou rodinu) to celé vzdala s tím, že chtějí do tepla k moři na jih. Jaký byl přesný důvod k ukončení tripu, mohu dnes již pouze spekulovat. Zdali vlhko spojené s chladným počasím, které v tu dobu na severu panovalo, coronavirus, auto, případně moje maličkost… Nevím! Měli jsme končit ve středním Vietnamu, kde jsem měl vyzvednout další skupinu, se kterou jsem měl jet dále na jih. U této rodiny, která již u mě jednou před pár lety byla, došlo k další nečekané komplikaci. Krátce před příletem dostali jejich děti chřipku, a tím pádem zvýšenou teplotu. A bylo na problém zaděláno. Momentálně na letištích měří teplotu, takže by neměli sebemenší šanci dostat se do letadla. Výsledek je takový, že musím pozítří poslat auto do Saigonu a následně 15.3. přeletět. Snad všechno dobře dopadne a další skupina přiletí. Všechno se totiž může změnit díky aktuální situaci v Evropě s coronavirem v řádů dní. Pokud by k tomu náhodou došlo, tak si dělám další sólo výlet zpátky do Hanoje… :(
Když už se to celé takhle zkomplikovalo, začal jsem se švagrem dělat terénní úpravy před domem, vybagrování rybníku, vykácení bambusů a budovat přístupovou cestu k domu. Za 14 dní jsme ve dvou lidech ručně sdělali šest tun cementu, a ještě pár jich máme před sebou… Musím uznat, že je to fakt makačka, ale výsledek snad dopadne dobře. ?
Jak se to celé zatím vyvíjí můžete vidět na pár fotkách.

 

 

26

 

25

 

26

 

27

 

 

10.2.2020

Konečně jsem se dostal takměř po měsíci do administrace webu. Poslední tři týdny byly snad nejhektičtější co pamatuji, a to vůbec nemluvím o tom, že se pokazilo prakticky všechno co doma máme. Autem počínaje a PC konče. Pokusím se do konce týdne o tom všem napsat článek... :)

 

31.12.2019

Přátelé, kamarádi do Nového roku 2020 přeji vše dobré. :)