Novinky 2021 - VietnamTravel

31.12.2021

Happy New Year 2022 !!!

 

47

 

Zatímco u Vás oslavy nového roku teprve začínají, my už jsme v roce 2022.
Popravdě jsem za to opravdu rád, protože uplynulý rok byl po všech stránkách, slušně řečeno, nedobrý...ale dost pesimistických řečí! ?
Přeji Vám všem v novém roce především zdraví, a aby byl rok 2022 zase zpátky rokem "normálním".
Užívejte !!! ?

 

 

24.12.2021

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků! ?


LiLi s Dannym už trenují na večer, kdy budeme rozdávat pro děti v okolí drobné dárky... Tuhle "tradici" jsme založili s kamarádem loni, akorát že letos půjdu za ježíška já s Dannym.

 

46

 

28.9.2021

Byli jsme na druhé dávce vakcíny Pfizer. Zatímco žena prakticky v pohodě, mě vyřadili na dva dny z provozu... asi mě dali dvojitou dávku :) :) Je celkem zajímavý, že za cca hodinu co jsme strávili v nemocnici, sebou čtyři lidi "seknuli" a jednoho rovnou odvezli na kapačkách. Je to zajímavý, protože při první dávce se nic podobného nedělo... :)

To nic nemění na tom, že jsem moc rád, že jsme navakcinovaný!!! :)

 

44

 

45

 

 

30.9.2021

Mám za sebou první dávku vakcíny proti Covid 19 - Pfizer !!! :)

 

43

 

 

24.9.2021

Už zase začínají uzávěry...

 

39

 

Hlavně aby se to celý nevrátilo do dob nedávno minulých... 

 

40

 

41

 

42

 

 

21.9.2021

Tết Trung Thu.

Svátek podzimu - dle lunárního kalendáře v den srpnového úplňku. Děti se na něj těší, nosí lampiony, jezdí alegorické vozy atd. Letos, stejně jako loni, není díky Covid 19 nic. Tak alespoň dneska ve školce Danny s kámošeme mlsají sladkosti. A aby toho nebylo málo, tak odpoledne bude doma u rybníka pokračování. :)

Pozn. Video nám poslala paní učitelka, a Danny je ten v oranžovém tričku v čele stolu.  

 

 

 

20.9.2021

Všichni z Vás co byli u nás doma, se s touhle fenou museli potkat. Přivezl jsem jí jako štěňátko před devíti lety od přítele z jezera BaBe. Měla za sebou osm vrhů (pár desítek štěňat) z čehož poslední byl před dvěma měsíci. Bohužel ani její vyhublost po štěňatech, věk či v neposlední řadě její "krása" (ještě jako mladici jí vykousl oko tchánovo pes) nezabránilo tomu, aby nám jí před třemi dny ukradli... 

 

38

 

Jo doba není nejšťastnější. Lockdown střídá lockdown, po ulicích Saigonu jezdí BVPečka a běhá armáda se samopaly. Lidem docházejí peníze, a to je pravděpodobně jeden z důvodů proč roste kriminalita...

 

Pozn. Občas do této sekce přidám fotku, video, nebo pár vět o aktuální situaci. :)

 

 

37

 

Tady u nás namísto rozvolnění opět uzavírají.  

 

 

16.9.2021

Tohle pojízdné testovací vozidlo jestli u nás nasadí, tak nemá sebemenší šanci k nám domú vyjet... ? ?

 

35

 

36

 

Nicméně situace (hlavně ve městech) není vůbec dobrá.  Pro představu video z rozvážení přídělů jídla...

 

 

 

14.9.2021

Ryby rostou...

 

 

 

A takhle nějak vypadá u nás každý podvečer... :)

 

 

 

9.9.2021

Zítra  organizuje Czech Embassy Hanoi pro občany ČR očkování proti Covid 19. Měl jsme jet do Hanoje se ženou... jenže situace se tady neustále mění. Aktuálně potřebujeme do Hanoje PCR test a při návratu 14 denní karanténu v nějakém lágru a dalších 14 dní na karanténě doma. Vzhledem k tomu, že za cca měsíc bude nutná revakcinace, prošel bych karentenami a mohl bych jít na další PCR test... absolutní nesmysl! Takže sbohem Moderno a my si budeme muset asi počkat na nějakého číňáka z křišťálově čistého Jang-c’-ťiang ... :D

 

 

3.9.2021

Co to do ..... zase je!!!
Týden nedělám nic jinýho než stříhám, titulkuju... Tedy až do včera odpoledne, kdy na mě vyběhla tahle hláška se smajlikem a navíc moc "krásně" zmodrala obrazovka.
Jsem zvědavý o co všechno jsem přišel a hlavně na to, jestli PC někdo v těch nekonečných lockdownech, co tady už měsíce máme, vůbec opravý... ?

 

34

 

 

6.8.2021

Zase o rok starší! 

Děkuji všem (a že Vás nebylo rozhodně málo) za přání k narozeninám. V době kdy je člověk vyjma nejbližších členů rodiny víceméně rok stále sám, přání potěšila o to více. :)

I když to tady tak vůbec tak nevypadá (lockdown střídá lockdowne a aktuálně je to tady sto krát horší než před rokem), u Vás se vše začíná vracet do normálních kolejí.

Sláva už to nebude jenom o Covid...

A proto je nejvyšší čas abych se vrátil zpět do virtuálního světa! :)

 

33

 

 

12.2.2021

Chúc mừng năm mới 2021. ?

 

32

 

 

1.1.2021

Do nového roku 2021, vše mnohem lepší, než v roce 2020... ?


Ps: Tady už je po půlnoci a totální mrtvo. Letos ani jedna rachejtle, vůbec, ale vůbec, nic. Navíc mám 39⁰C (možná Covid... :)). Ne dělám si legraci, ale noční teploty spadly ze dne na den o 20 ⁰C - včera 24⁰C, dneska 6-7⁰C. No nic, užívejte a radujte se!!! Já si jsi lehnout...?