Jezero Ba Be - VietnamTravel

 

 

Okolí BaBe.

 

Národní park Ba Be byl založen v roce 1992, leží zhruba 240 km severně od Hanoje. Dominantu představují tři navzájem propojené jezera – Pe Lam, Pe Lu a Pe Leng.

 

Největší z jezer.

 

S celkovou délkou sedm kilometrů, a s hloubkou místy přes jeden kilometr, patří jezeru BaBe prvenství. Jedná se o největší přírodní jezero celé země. Na území zdejšího vápencového pohoří můžeme najít dalších asi dalších 500 jezer, řeky, vodopády a jeskyně. Nachází se tu tropický deštný prales, který je domovem 65 druhů savců, 214 druhů ptáků a nepřeberného množství hmyzu včetně motýlů. Ve zdejších jezer žije skoro 50 druhů sladkovodních ryb.

 

Kolem jezera jsou vesničky.

K mnohým z nich se nelze dostat jinak než po vodě.

 

Já jsem navštívil jezero pouze jednou. Bylo to na začátku dubna. Tou dobou bylo bohužel velké chladno a déšť. Nicméně jezera jsou opravdu krásná. Zvláště pak jejich okolí. Jediné co zde člověk uslyší, jsou zvuky lesa. Jedno z mála míst, kde si budete mít možnost vyzkoušet co znamená známá fráze "zastavil se čas". Rozhodně doporučuji přespat, a patřičně si celou atmosféru tohoto malebného místa vychutnat plnými doušky.

 

Na okamžik vykouklo sluníčko.

Za pěkného počasí bude voda podobně azurově zelená.

 

Začátek jednoho z propojovacích kanálů.

 

Jedna z vesniček.

 

Je možné navštívit jeskyni Hang Puong, kterou protéká řeka. Dále pak jeskyni cca 5 km po břehu, která ve svých útrobách poskytuje domov pro desetitisíce, možná statisíce netopýrů. Moc krásná podívaná, když v podvečer opouštějí tihle "démoni noci" v jednom obrovském hejnu svůj příbytek.

 

A další s propojovacích ramen.

 

Na mnoha místech melandrujících ramen,

se vytvářejí z usazenin písečné pláže.

 

Příroda si tady dala záležet, a pořádně si vyhrála.

 

Na jednom konci jezera je vodopád.

 

A na druhém konci se jezero rozlévá do jakési delty,

která je využívána jak jinak než na rýžová políčka.

 

A nakonec jeden pohled zhora.

pokračování