Archiv novinek 2018 - VietnamTravel

7.3.2018

Bezvadný!
Předevčírem v noci jsem se vrátil po dvou měsících domů, a když jsem ráno přetahoval fotky z laptopu do PC tak se 4TB disk nějakým záhadným způsobem přepsal z NTFS do RAW... tim pádem jsem během okamžiku přišel o fotky za poslední 4 roky. Tak pro změnu dneska ráno opět do Hanoe, kde se ještě teď v půl osmý večer snaží (zatím marně) HDD vrátit do původního stavu...

 

7 7

 

 

26.2.2018

Jsem v Hoi An a čekám na klienty, kteří přiletí večer. Konečně po více jak měsíci trochu snesitelné počasí. :) Mimochodem dle mého názoru je právě oblast jižně pod Da Nang meziročně tím nejpříjemnějším.

 

 

20.2.2018

Od dnešního dne jedu směr Kambodža s manželi (a mohu snad naznačit), kteří jsou v mnoha ohledech velmi netradiční... :)

 

 

11.2.2018

Včera večer jsem s klienty úspěšně dorazil do cíle na ostrov Phu Quoc. Čeká na mě několik málo volných dní, a tím pádem trochu času na vyřízení restů z posledních dvou týdnů.

 

 

31.1.2018

Předevčírem jsem na pár dnů přiletěl z jihu na sever. Důvody byly dva. Zaprvé ve školách které spoluprovozujeme bylo nezbytné vyřídit nezbytnou administrativu spojenou s pololetím, a zadruhé jsem se chtěl podívat domů.

 

6

Den příletu byl trochu zamotaný, a koho by tento minipříběh zajímal, nechť pokračuje ve čtení.

 

Kolem čtvrté hodiny odpolední jsem ke kamarádovi odvezl zaparkovat auto. Následně jsme zašli na pivo, které se protáhlo do osmé hodiny.Vzheldem k tomu, že jsem byl úplně na druhé straně od letiště, a odlet měl být ve 22.15 hod, byl nejvyšší čas začít shánět TAXI. Taxík dojel, ale hledat auto na sídlišti se ukázalo jako ne až tak snadné. Hledání nám zabralo další čtvrt hodinu. Všechno dopadlo dobře, nasedl jsem a hurá směr letiště. Jenže jaksi jsem nepočítal s večerní zácpou... nicméně všechno dobře dopadlo a já jsem byl 30 min. před plánovaným odletem na letišti. Jediný problém byl v tom, že jsem u kamaráda zapomněl boty. To znamenalo, že v Hanoi budu v žabkách. Odbavil jsem se a rychle na gate. Na gatu nápis zpoždění 30 min., následně hodina a nakonec dvě hodiny. Skutečná doba odletu 0.50 hod. a přílet do Hanoe v krásných 3.30 hod. Vystoupení z letadla do větrného počasí a 8°C byl celkem silný zážitek... kde jen těch krásných večerních saigonských 30°C je? V žabkách před letištěm jsem marně sháněl taxi na hotel. Nikde ani noha! Důvod byl prostý. V podvečer se vietnamská fotbalová reprezentace vrátila z Číny, kde se odehrával nějaký asijský pohár U23 (do 23 let), a kde Vietnamci získali stříbrnou medaily. Takže v Hanoi probíhaly veliké oslavy, a to včetně taxíkářů. Nezbývalo nic jiného, než vyrazit pěšky cca kilometr do nejbližšího hotelu. Ráno do Hanoe a následně domů. Všechno dobře dopadlo, až na počasí. Na to jsem měl (a ještě mám) vysloveně smůlu. V den před příletem bylo ještě 19°C, ale bohužel oné noci se znatelně ochladilo. A ochlazuje se dál. Včera 7°C a dneska ráno dokonce 4°C. V bytě těsně pod deset... hrůza. Má to ale jednu výhodu. Děti už třetí den kvůli chladu nechodí do školy, a tak si mohu pod dekou v posteli hrát s LiLi. To že mám na sobě dvoje kalhoty, goretexovou bundu, čepici a rukavice je nepodstatná věc. :)
PS: Naštěstí za chvíli letím zpátky na jih do tepla...

 

 

25.1.2018

Dneska jsme byli na moři poobědvat... a takhle se sépie opravdu chytit nedají. :)

 

 

 

 

12.1.2018

Je sedm hodin ráno, a za necelou půl hodinu na mě čeká cesta na letiště, kde vyzvedávám první klienty v roce 2018. Zároveň se bude jednat o první větší trip v "novém" autě. Nezbývá než si přát, aby auto jelo, a abychom bez větší ch komplikací úspěšně zakončili trip za 16 dní v Saigonu. :)

No a protože je v ČR dnešní den zároveň dnem volebním, přeji Vám všem, aby jste měli šťastnou ruku při volbě nového prezidenta! :) 

 

 

1.1.2018

Šťasný a úspěšný vstup do nového roku 2018!

Ahoj, kamarádi, přátele.
Do nového roku Vám přeji vše dobré, a zároveň pevně věřím, že se alespoň s některými z Vás v roce 2018 osobně setkám např. na naší nové základně - viz. foto, nebo na jedné z akcí, které jsem pro Vás pro rok 2018 připravil. :)

 

5