Archiv novinek 2018 - VietnamTravel

24.12.2018

Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2019!

 pf 2019

 

 

17.12.2018

Dneska jsem dostal odkaz na video z YouTube, kde nás někdo natočil, jak projíždíme okolo jednoho z nemála zapadlých kamionů. :)

 

 

 

9.12.2018

Na dnešek v noci jsem se vrátil živý a zdravý z posledního letošního tripu. Vzhledem k tomu, že jsem jel se třemi klienty, z nichž jeden jel se mnou již po šesté(!!!) a další dva podruhé, nemohlo to dopadnout jinak, než parádně! :) Od zítřka mě čeká plno práce s vyřizováním emailů, kterých mě za posledních 16 dní  čeká více jak padesát... takže to vypadá, že i v příštím roce se nebudu nudit... :) :)

 

 

25.11.2018

Za malou chvíli vyrážím s klienty na letošní poslední trip. Tentokrát směr jih, teplo,moře...  Jenom doufám, že auto pojede bez problémů, a ne jako tomu bylo před týdnem. To jsme projeli celý sever s tisíci zatáček bez servo řízení.

 

20.11.2018

Dneska byl pro mě velký den!!!
Po mnoha letech, jsem se konečně stal majitelem domény

www. vietnamtravel.cz


PS: Velké díky Petrovi!

 

1.11.2018

Za pár minut odjíždím (letos naposledy) s klienty na 17 dní do hor. Trochu se bojím toho, že už bude (minimálně v noci) celkem slušná kosa... )

 

 

25.10.2018

Po dvou skupinách klientů jsem opět na pár dní doma. Během oněch třech týdnů se v horách diametrálně změnilo počasí, což jsem odnesl lehkým nachlazením. Takže volné dny se budu lečit. Tzn. budu doma pít čaj, pivo a věnovat se rodině... :)

 

 

9.10.2018

Po měsíci a půl práce jsem se předevčírem v noci dostal na tři dny domů. První volný den jsem strávil na dílně s autem (servis a STK), dneska od rána vyřizuji emaily a plánuji první pololetí roku 2019. Nyní jsem se pustil do aktualizace webu, a s velkou hrůzou zjišťuji, jak ten čas letí! To vážně není možný, že jsem na stránky dva měsíce nepřidal vůbec nic… bohužel, je tomu tak. Důvodem proč tomu tak bylo, byla jednak práce (stále jsem někde s klienty), a také měsíční návštěva rodičů.
Zítřejší poslední volný den musím chtě nechtě strávit přípravou, protože mám před sebou další měsíc a půl na cestách. Obávám se, že do konce listopadu se opět k aktualizacím webu asi moc často nedostanu.

 


Dvě důležité upozornění na závěr.

Pokud by měl někdo zájem využít moje služby v prvním pololetí 2019 a ještě mě nekontaktoval, doporučuji moc neotálet. Zatím je sice kalendář prázdný, ale během pár dní bude s největší pravděpodobností všechno jinak. :) 

Chtěl bych poprosit všechny ty, kteří mě chtějí kontaktovat přes kontaktní formulář na webových stránkách, aby mě zároveň (pro jistotu) poslali také informační email, že tak učinili. Důvod je jednoduchý. Formulář, čas od času zprávu na můj email neodešle… odborníci sice testují a tvrdí že je všechno OK, ale já mám zprávy od lidí, že tomu tak ne vždy je.


A na úplný závěr bych se rád pochlubil (pro ty co nevědí) jednou velice příjemnou zprávou. Někdy na přelomu ledna/února nás bude doma o jednoho víc, a na 99% by to měl být kluk. :)

 

 

7.8.2018

Děkuji všem za přání k narozeninám!!!

 

 

2.8.2018

Po jednom volném dopoledni jedu s novými klienty další z cest za dobrodružstvím. :) 

 

 

12.7.2018

Od včerejška jsem měl mít původně pět volných dnů, během nichž jsem měl mimo jiné v plánu vyřídit veškerou odloženou korespondenci. Bohužel vývoj počasí na jihu, a s ním spojené změny v letovém řádu, se postaralo o změnu plánu. Následující tři dny budu dále pokračovat s čtyřčlennou rodinou Karla Hirše. Pokud bych náhodou zapomněl někomu odpovědět na slíbený email, prosím o strpení do 15.7. Děkuji za pochopení.

 

 

19.6.2018

Do 11.7.2018 budu na severu s klienty. Jedná se o čtyřčlenou rodinu se kterou budu již počtvrté! :)

 

 

13.6.2018

Dobrá zpráva! Pokud tentokrát všechno klapne, tak budem za sedm měsíců čtyři... :)

 

 

1.6.2018

Předevčírem v noci jsem se vrátil po 16 dnech zpátky na pár dní domů. Projeli jsme poměrně velkou část severního Vietnamu, a z mého pohledu, to byl trip hodně povedený. Jednak nám přálo počasí, a hlavně Petra a Jan, které jsem měl tu čest provázet, byla skvělá a naprosto pohodová. :)
Včera jsme s Huong celý den sklízeli naší první sklizeň rýže. Povedla se! Teď zbývá poslední veledůležitý krok - dosušit... bohužel už více jak 18 hodin v kuse doslova "lije jako z konve"...

 

 

11.5.2018

Poslední týden byl sice značně hektický, nicméně přinesl několik zásadních změn. V prvé řadě jsem se domluvili s těžařskou firmou, která poskytla techniku, díky níž jsme mohli prohloubit vrt o dalších čtyřicet metrů a nerazit pramen. To znamená, že máme (alespoň prozatím) vodu! Další událostí byla kontrola ve škole, o které jsem se zmiňoval minule. Také v tomto případě dopadlo vše víceméně v pohodě. Horší byla kontrola u nás doma  - veškeré papíry a povolení celé rodiny pozemků, baráku atd. jejíž důsledky se protáhnou ještě na několik dní. Nově totiž spadáme přímo pod město (doposud jsme spadali pod okres). Poz. Obětoval jsem svoje poslední české pivo - viz. fotka :(.

Na závěr jedna malá drobnost, která se také udála v minulém týdnu - první vypadlý zub LiLi... :) Tolik v krátkosti o událostech posledního týdne, a od úterý mě čeká další trip s klienty.

 

10

 

 

3.5.2018

Dneska odpoledne jsem přivezl z nemocnice po dvou měsících tchána domů... faktura byla hodně "ostrá". Nevadí, snad to bude lepší než předtím... No, a pozítří zpátky do hor (blíží se konec roku, tak vyřídit formality do jedné z našich škol). Už jsem tam "dlouho nebyl", tak se těším na známý... :)

 

 

29.4.2018

Včera večer definitivně skončila snaha najít nový zdroj vody. Ještě před pár dny to vypadalo celkem nadějně, a vrt hluboký 92 metrů dával 18 l/min. Ovšem radost trval přesně den a půl. Následně klesl průtok na 5 l/min. a momentálně jsme na nule. Zkoušeli jsme vrtat do hloubky 30-40 m ještě na dalších třech místech, ale bohužel se stejným výsledkem. Desítky hodin práce, desítky metrů trubek, nová výkonnější čerpadla atd. nebylo nic platné, protože kde nic není, ani smrt nebere... a já nedělám nic jiného, než v horku které zde nyní panuje, dovážím vodu v barelech .
Zbývá poslední možnost, a to vybudovat co nejrychleji (dokud bude hodně pršet) min. 50 m3 zásobník, předělat půl střechy, komplet nové svody a zachycovat dešťovou vodu. Jestli to bude stačit pro zimní měsíce (období sucha) je velkou neznámou...

 

 

25.4.2018

Na dnešek v noci jsem se vrátil z třítýdenního putování severním Vietnam. Projeli jsme se co se dalo, a navštívili poměrně dost zajímavých míst... Navíc jsem dostal dárek, který mi bude následující rok (než znovu přijedou) připomínat Xenii a Pala. :) Ještě jednou děkuji, bylo to s Vámi Super!!!

 

9

 

 

8.4.2018

Cestou na sever do hor.

 

 

 

5.4.2018

Za pár hodin vyrážím s klienty na tři týdny do hor. Dobrodružství volá...! :)

 

 

4.4.2018

To by se jeden posral! Po měsíci a půl je chladič v kytkách... zkrátka čínská kvalita je k nezaplacení! :)

 

8

 

 

3.4.2018

Pomalu a jistě se připravuji na 20 denní trip, který startujeme za dva dny, a na který se vážně těším. Zaprvé proto, že se po roce opět potkám s kamarády z Čech, a zadruhé konečně skončí "blázinec", který poslední měsíc u nás panuje - táta dlouhodobě v nemocnici, stavěli jsme výběhy pro drůbež a prasata, musel jsem předělat jezírko, zítra STK atd.. No a aby toho nebylo málo, tak jsme poslední tři dny bez vody... 

 

 

25.3.2018

Na dnešek jsem se vrátil z chaotického Pekingu. Za pár měsíců se snad uvidí, jestli měl tenhle výlet smysl. Pokud ano, tak se máte na co  těšit... :) 

 

 

22.3.2018

Před pár hodinami jsem přiletěl do Pekingu. Je tady je 11°C, což je zima jako prase... :)

 

 

7.3.2018

Bezvadný!
Předevčírem v noci jsem se vrátil po dvou měsících domů, a když jsem ráno přetahoval fotky z laptopu do PC tak se 4TB disk nějakým záhadným způsobem přepsal z NTFS do RAW... tim pádem jsem během okamžiku přišel o fotky za poslední 4 roky. Tak pro změnu dneska ráno opět do Hanoe, kde se ještě teď v půl osmý večer snaží (zatím marně) HDD vrátit do původního stavu...

 

7 7

 

 

26.2.2018

Jsem v Hoi An a čekám na klienty, kteří přiletí večer. Konečně po více jak měsíci trochu snesitelné počasí. :) Mimochodem dle mého názoru je právě oblast jižně pod Da Nang meziročně tím nejpříjemnějším.

 

 

20.2.2018

Od dnešního dne jedu směr Kambodža s manželi (a mohu snad naznačit), kteří jsou v mnoha ohledech velmi netradiční... :)

 

 

11.2.2018

Včera večer jsem s klienty úspěšně dorazil do cíle na ostrov Phu Quoc. Čeká na mě několik málo volných dní, a tím pádem trochu času na vyřízení restů z posledních dvou týdnů.

 

 

31.1.2018

Předevčírem jsem na pár dnů přiletěl z jihu na sever. Důvody byly dva. Zaprvé ve školách které spoluprovozujeme bylo nezbytné vyřídit nezbytnou administrativu spojenou s pololetím, a zadruhé jsem se chtěl podívat domů.

 

6

Den příletu byl trochu zamotaný, a koho by tento minipříběh zajímal, nechť pokračuje ve čtení.

 

Kolem čtvrté hodiny odpolední jsem ke kamarádovi odvezl zaparkovat auto. Následně jsme zašli na pivo, které se protáhlo do osmé hodiny.Vzheldem k tomu, že jsem byl úplně na druhé straně od letiště, a odlet měl být ve 22.15 hod, byl nejvyšší čas začít shánět TAXI. Taxík dojel, ale hledat auto na sídlišti se ukázalo jako ne až tak snadné. Hledání nám zabralo další čtvrt hodinu. Všechno dopadlo dobře, nasedl jsem a hurá směr letiště. Jenže jaksi jsem nepočítal s večerní zácpou... nicméně všechno dobře dopadlo a já jsem byl 30 min. před plánovaným odletem na letišti. Jediný problém byl v tom, že jsem u kamaráda zapomněl boty. To znamenalo, že v Hanoi budu v žabkách. Odbavil jsem se a rychle na gate. Na gatu nápis zpoždění 30 min., následně hodina a nakonec dvě hodiny. Skutečná doba odletu 0.50 hod. a přílet do Hanoe v krásných 3.30 hod. Vystoupení z letadla do větrného počasí a 8°C byl celkem silný zážitek... kde jen těch krásných večerních saigonských 30°C je? V žabkách před letištěm jsem marně sháněl taxi na hotel. Nikde ani noha! Důvod byl prostý. V podvečer se vietnamská fotbalová reprezentace vrátila z Číny, kde se odehrával nějaký asijský pohár U23 (do 23 let), a kde Vietnamci získali stříbrnou medaily. Takže v Hanoi probíhaly veliké oslavy, a to včetně taxíkářů. Nezbývalo nic jiného, než vyrazit pěšky cca kilometr do nejbližšího hotelu. Ráno do Hanoe a následně domů. Všechno dobře dopadlo, až na počasí. Na to jsem měl (a ještě mám) vysloveně smůlu. V den před příletem bylo ještě 19°C, ale bohužel oné noci se znatelně ochladilo. A ochlazuje se dál. Včera 7°C a dneska ráno dokonce 4°C. V bytě těsně pod deset... hrůza. Má to ale jednu výhodu. Děti už třetí den kvůli chladu nechodí do školy, a tak si mohu pod dekou v posteli hrát s LiLi. To že mám na sobě dvoje kalhoty, goretexovou bundu, čepici a rukavice je nepodstatná věc. :)
PS: Naštěstí za chvíli letím zpátky na jih do tepla...

 

 

25.1.2018

Dneska jsme byli na moři poobědvat... a takhle se sépie opravdu chytit nedají. :)

 

 

 

 

12.1.2018

Je sedm hodin ráno, a za necelou půl hodinu na mě čeká cesta na letiště, kde vyzvedávám první klienty v roce 2018. Zároveň se bude jednat o první větší trip v "novém" autě. Nezbývá než si přát, aby auto jelo, a abychom bez větší ch komplikací úspěšně zakončili trip za 16 dní v Saigonu. :)

No a protože je v ČR dnešní den zároveň dnem volebním, přeji Vám všem, aby jste měli šťastnou ruku při volbě nového prezidenta! :) 

 

 

1.1.2018

Šťasný a úspěšný vstup do nového roku 2018!

Ahoj, kamarádi, přátele.
Do nového roku Vám přeji vše dobré, a zároveň pevně věřím, že se alespoň s některými z Vás v roce 2018 osobně setkám např. na naší nové základně - viz. foto, nebo na jedné z akcí, které jsem pro Vás pro rok 2018 připravil. :)

 

5