VietnamTravel - Fotomomenty

Podobný truck si jednou musím pořídit... :)

15 dnů.

Dneska po dlouhé době svítí slunce, tak poprvé na chvíli venku...

Pomeranče.

Koncem listopadu a v prosinci je na severu mj. obdobím sklizně citrusových plodů (mandarinky, pomeranče, pomela, grepy...)

LiLi 6 let. :)

Zpátky domů ze středního Vietnamu jsem přejížděl sólo, tak jsem nové auto otestoval i po stránce nosnosti. Je to dobré, určitě nás uveze... :) :)

Vzhledem k tomu, že mi mnozí z Vás požádali, abych dal na web fotku konečné podoby našeho snažení posledních dvou měsíců. Tak asi takhle nějak to ve výsledku vypadá... :)

Tak jedny (hlavní) vrata jsou vyrobené a nainstalované. Zbývající troje na míru z masívu budou hotové snad zítra... no a pozítří hurá do práce! :)

Měsíční absence v aktualizaci webu měla jednoduchý důvod. Tím důvodem byla stavba garáže, terasy před a za domem, ale také stavba zdí plotů a příjezdové cesty. Jednoduše jsme bagrovali, naváželi, zaváželi, míchali beton atd. Víceméně je vše hotové, a bude-li zájem, přidám na web několik dalších fotek a několik řádek textu o tom, jaké "srandy" jsem za uplynulý měsíc zažil... a věřte, že jich nebylo málo. :)

Měsíční absence v aktualizaci webu měla jednoduchý důvod. Tím důvodem byla stavba garáže, terasy před a za domem, ale také stavba zdí plotů a příjezdové cesty. Jednoduše jsme bagrovali, naváželi, zaváželi, míchali beton atd. Víceméně je vše hotové, a bude-li zájem, přidám na web několik dalších fotek a několik řádek textu o tom, jaké "srandy" jsem za uplynulý měsíc zažil... a věřte, že jich nebylo málo. :)

Ráno jsem jel dokoupit pár metrů dlaždic a v obchodě na mě na místo prodavačky čekal celkem ostrý vlčák... Ještě štěstí, že jsem z mládí úplně nezapomněl čas strávený na cvičáku. Jinak nevím, nevím... :) 

Sklizeň melounů je taky slušná makačka... :)

Ngày Phụ nữ Việt Nam -Vietnamský den žen.

Je to moje velká ostuda, ale teprve po druhý (první byla svatba) jsem dal manželce kytku... :)

Zima se blíží rychlostí blesku, a proto již v sobotu vezeme první dvě auta těm nejpotřebnějším - rodinám etnických menšin. Všem těm z Vás, kteří přispěli nepotřebným ošacením ještě jednou děkuji !!!

Přátele, dneska mě málem trefil šlak.
Opomenuli, že jsme měli v letních měsících červenec/srpen naplánovaný bagrování a kompletní vybetonování rybníka, a že jsem kvůli tomu odříkal práci, a z čehož nakonec díky různým povolením a razítkům nebylo vůbec nic, tak dneska přišel další střet s realitou. Od zítřka jsme měli začít stavět garáž s dílnou a zároveň jakousi "hospodářkou budovu". Pozn. ve skutečnosti se bude jednat o kurník a pár chlívků pro prasata. Už před týdnem měl přijet bagr vykopat základy, ale nebyl prý ten správný den. Ten měl být až dneska. No jo, ale dva dny lije jak z konve a bagr jednoduše nevyjel z garáže. Takže se to musí opět posunout, ale další dobrý den je někdy za dva týdny. To ale nemá volno zednická četa, protože jednoduše dobrý den pro zahájení stavby mají i jiní... a možná zase zaprší, a nebo zafouká. No nic, příští rok budou určitě taky nějaké dobré dny... Jedu na pivo!
PS: Ten bagr na fotce na rozdíl od toho našeho vyjel, ale zase nás vyhnal z pláže... s bagry to zkrátka není jednoduchý :)

Čtyři drony, osm zrcadlovek, desítky objektivů, tisíce kilometrů v autech a deset měsíců práce. Ještě chybí zimní období severu včetně sněhu a bude surový materiál posbíraný. Pokud všechno půjde podle plánu, tak by koncem roku 2018 mohl být film připravený k distribuci. Fotka z minulého týdne kdy jsme byli v pouštích. 

Dneska ráno jsem potkal tohoto fešáka... :)

Na moři je 5 hodin v brutálním horku poměrně hodně dlouhých...

Mám radost, stádečko se nám pomalu rozrůstá... :)

Kosti, drápy, šlachy, zuby, maso a kůže z tygra jsou jedni z mnoha inkrediencí tzv. tradiční čínské medicíny. Vzhledem k počtu volně žijících jedinců tygra jihočínského, je pro mě těžko pochopitelné, že tomu vzdělaný lidé v 21 století věří, a kteří jsou ochotni za ně platit doslova astronomické částky.

Výsledkem prvního dne je jedna zničená guma a díky špatnému benzínu auto odmítá jet. Aby toho nebylo málo, tak jsem doma zapomněl komplet všechno nářadí (včetně klíče na kola)
Zkrátka když se daří, tak se daří...

 
 
Powered by Phoca Gallery