VietnamTravel - Fotomomenty

Před chvílí jsme měli návštěvu. Žena objevila tuto neškodnou, i když poměrně slušně agresivní, užovku rodu Amphiesma bitaeniatum. Standartně po vietnamsku ječela jako "smyslu zbavená", zatímco LiLi ...to je úplně jiná liga. :)

Včera, jak jsem slíbil, jsem byl s LiLi celý den v džungli. Byli jsme se podívat na agamách, hadech a dalších zvířátkách. Cestou domů jsem byl "donucený" zajet ještě na krevety, a tak jsme se hned při té příležitosti vykoupali, zkulturnili a naložili auto k prasknutí krásně kulatými šutráky z řeky. Bezva neděle! :)

V půl třetí ráno jsme vyrazili chytat ryby na jezero, a chytili jsme h.... nic. :)

Při posledním ornitologicky zaměřené cestě jsme mj. také mapovali četnost druhů mezi větrníky. Pro mě to byl celkem zážitek, protože jsem vůbec poprvé byl tak blízko a navíc nahoře (na fotce je vidět moje Toyota). Pod nimi je to hukot, ale nahoře u turbíny... tam to byl fakt mazec!!! :)

První, je zkráka první... :)

Podvečer na řece...

Hned druhý den tripu jsme přijeli na jezero Ba Be, kde můj přítel právě ženil posledního ze synů. Byl jsem na desítkách svateb, ale vůbec poprvé se oslava protáhla na tři dny! Zkrátka to byl hodně velký mejdan... :)

Tohle je jediná fotka, kterou jsem za celou dobu pořídil. Víc jsem bohužel nestačil... Tedy plus dalších asi 200 rozmazaných, které v noci fotili snad všichni přeživší (nechal jsem foťák ležet na karaoke pultu). Nicméně dobrý je, že jsem se za tři večery, konečně naučil zpívat svatební hit Alibaba... :)

Byli jsme mimo jiné také na etnických trzích... přesněji řečeno já jsem nebyl, ale klienti ano. Na podobných trzích jsem byl nejméně stokrát, a obouchaných žeber krosnami etnických žen, stovek lidí, bahna po kotníky atd. už mám celkem dost. :) Nicméně pro ty, kteří navštíví podobnou akci poprvé, to musí být zcela jistě zážitek. No a tak jsem na klienty čekal u auta, popíjel pivo a lelkoval. Tahle malá holčička vracející se s maminkou někam domů do kopců, se mi líbila. Tak jsem je cvaknul a příště, jak jsem slíbil, jim tuhle fotku dovezu na památku. :)

Na dnešek v noci jsem se vrátil z třítýdenního putování severním Vietnam. Projeli jsme se co se dalo, a navštívili poměrně dost zajímavých míst... Navíc jsem dostal dárek, který mi bude následující rok (než znovu přijedou) připomínat Xenii a Pala. :) Ještě jednou děkuji, bylo to s Vámi Super!!!

Odpoledne vyrážím s klienty na tři týdny do hor. Dobrodružství volá... ! :)

Řekne se voda, taková běžná věc, který je všude plno, ale není to tak úplně pravda. 
Jsme pátý den bez vody, ale co je daleko horší, budeme bez ní pravděpodobně ještě hodně dlouho. A nejenom my, ale další dvě rodiny, kteří byli na našem vrtu závislý. Bylo to rychlý - ze dne na den vrt přestal dávat. Mysleli jsme, že bude vrt pouze zanesený, ale bohužel nebyl. Zítra budou vrtat hlouběji, ale nesmí to být víc než dvacet pět metrů, protože nikdo tady nemá techniku nad sto metrů hloubky...

Pozítří s Xenií a Pavolem vyrážíme podruhé za dobrodružstvím ... :)

Ze série dalších dělníků. Tentokrát skupina těžařů říčního písku...

Příprava nového políčka.

Tohle je dobrý! Teplota vody v řece je možná 7°C, a voda kam skáčí kluci má 40°C. :)

Před cca čtyřmi měsíci jsme trochu opravili barák rodičů. Po dokončení přestavby proběhl náboženský rituál a včera (nevím proč) proběhl druhý, a takhle nějak to vypadalo... 

Ranní hygiena.

Některé ženy etnických menšin náhorní plošiny kouří cigára, což tady u ženských není zcela obvyklé...

Jen pro názornost, jaké svahy se dají obdělávat.

Zatímco většina dětí ještě spí v teplých postýlkách, některé bohužel takové štěstí nemají a krátce před svítáním vyráží s baterkami do kopců za prací...

To se to jezdí... :)

 
 
Powered by Phoca Gallery