VietnamTravel - Fotomomenty

Dneska jsem byl zarámovat (asi se to řekne jinak) obraz, který jsem dostal darem přímo od autora.

Po třech dnech a dvou nocích strávených s tchánem ve špitálu, jsem zpátky doma. Sedím u PC, poslouchám Mika Oldfielda, piji pivo a snažím se zapomenout na to, čeho jsem byl poslední dny v blázinci svědkem... VietnamTravel je tu stále pro Vás dobrodruhy a těším se na nové zážitky s Vámi! :)

Kočky zde nepatří právě mezi ty nejoblíbenější. Nicméně u khmérských mnichů, stejně tak v Laosu a v Kambodži, tomu je přesně naopak. V khmérských klášterech mají výsostné právo, a některé z nich mají dokonce svojí vlastní pohovku v oranžové barvě. :)

V únoru, na konci léta, je zoufale málo vody. Pro lidi etnických menšin, kteří jsou na rybolovu bytostně závislý, nastává nejhorší období roku. Proto každá tůňka, kde by mohlo být pár krabů a malých rybek, přijde vhod. 

Za první dva měsíce letošního roku jsem s klienty nejen chytal ryby, hrál golf, ale také jsem například s jednou ornitologicky zaměřenou partičkou prováděli monitoring ptačí populace...

Přesně takhle si představuji správného kambodžského vlastence!!! :) 

Za poslední tři měsíce jsme rybařili hned několikrát. Konkrétně v tomto případě se zadařilo. Chytili jsme dvě půl metrové barakudy, a jak jinak, na grilu byly výborný... :)

Je to jako přes kopírák...

Většina lidí přijede s nastudovanou předběžnou trasu na Google maps a naivně se domnívají, že 200 km ujedeme max. za 3 hodiny. Opak je pravdou. Kolikrát se nepodaří daný úsek ujet ani za dva dny... :) 

V pět ráno jsem byl na různých akcích. Počínaje svatbou, konče pohřbem, ale na golfu ještě ne. :)

PS: Dobrovolně bych tam nikdy nešel... 

Teprve včera se mi po osmi dnech, a více jak 2000 najetých kilometrech, podařilo opravit proraženou pneumatiku... Ten TET (nový rok) je minimálně v oblasti služeb opravdu šílený! :)

Včerejší 170 km návrat do Saigonu (pro nové klienty) mě trval bezmála dvanáct hodin. Ke všemu jsem prorazil gumu, jejíž výměna na přecpané silničce v 36°C, byl celkem slušný zážitek. Všechny opravny jsou zavřené, takže následují dva dny nesmíme píchnout znova... :) . Připadalo mi, že se na silnice vydali snad všichni obyvatele delty Mekongu, a ještě se k nim přidala půlka Kambodži. Oficiální konec oslav nového roku byl ve znamení šíleného blázince, který byl zároveň v jedné oblasti dobrým dnem pro svatby. Takhle jsem dopadl, když jsem si naivně myslel, že ušetřím čas... 

Včera byl bezva den.

Jezdil jsme se šesti lidmi po odlehlejších místech ostrova - po džungli, plážích, grilovali, rybařili a nakonec oslavili vietnamský nový rok... Super!!!

To, že jsou Vietnamci schopni odvézt na motorkách prakticky cokoliv, v jakémkoliv množství a vytížit stroj na maximum, je známá věc. Jen bych možná měl slovo "motorka" vyměnit za "naprosto na všem"...

Typický obrázek krátce před západem slunce - bílí lidé (rudí jak raci) odchází, domorodci přichází... :)

První z pěti dnů volna byl fajn... :)

Včerejší fotka (předchozí foto) měla na Facebooku celkem slušný ohlas, tak ještě jedna z podobnou tématikou... :)

Manželky spolužačka, která dostala ke svatbě nové ručně vyšívané šaty... :)

Návrat rybářských lodí z nočního lovu.

Včerejší oběd na moři byl fajn - skoro dvoukilová sépie a další dobroty... :)

Pomalu a jistě se blížíme do míst, kde už bude snad teplo... Zatím je do 18°C přes den.

 
 
Powered by Phoca Gallery