Aktuality - VietnamTravel

 
25.3.2019

Po 23 dnech a najetých necelých pěti tisíc kilometrů jsme úspěšně projeli celým Vietnamem. Bylo to sice hodně náročný (zima, vedro...), ale stálo to za to !!! :)

 

16

 

 

2.3.2019

Zítra ráno pro klienty na letiště a pozítří ráno vyrážíme směr jižní Vietnam a Kambodža, kde strávím s klienty následující 2,5 měsíce. 

Předem prosím o trpělivost a shovívavost v rychlosti odpovědí na Vaše emaily a Messengery. Děkuji!!!

 

 

28.2.2019

Včerejší dopoledne jsme s Huong strávili na úřadě ohledně vyřizování papírů (rodného listu včetně jména a příjmení....) pro našeho syna. To nelze dříve než v měsíci stáří dítěte, a naopak RL musí být vyřízený max. do dvou měsíců stáří dítěte. Byl to opravdu zajímavě strávený čas... Ačkoliv jsme od loňska "měšťáci" (chcete li maloměšťáci), na některých úřadech (viz. právě tento) jsme stále evidováni mezi vesničany. Možná se Vám může zdát tento fakt jako nepodstatný, ale opak je pravdou. Rozdíl mezi těmito dvěma skupinami je naprosto propastný (chování, vzdělanost...). Kdo nezažil, těžko pochopí. No a podle toho to taky na úřadě vypadalo... :). Nicméně papíry jsou vyplněné, žádost podána a poplatky zaplacené. Nyní již nezbývá nic jiného, než čekat na telefonát od úřednice, absolvovat znova "řeckořímský zápas" u přepážky při vydávání rodného listu a bude hotovo!!! :)

 

 

 

26.2.2019

Včera odpoledne jsem se vrátil na chvíli domů. Za 9 dní co jsem strávil s rodinou EvyCermanové jsme projeli kusem severu a byl to, alespoň z mého pohledu, velmi povedený trip! Počasí nám víceméně přálo (od 7°C do 30°C), auto jelo, a hlavně jsme se ve zdraví vrátili zpátky... :)
Tímto Evě, Lukášovi, Adamovi a Nelče ještě jednou děkuji a přeji pohodový zbytek dovolené na ostrově Phu Quoc.

 

 

8.2.2019

Tak a je po oslavách nového roku. Všichni odjeli a celé to několikadenní "šílenství" by se dalo velice krátce shrnout do jednoho slova - náročný! 

Absolvovat během jednoho dne dvanáct návštěv a tři velká společná jídla chce "velkou odvahu" a hlavně fungující játra... :)

Začínám vyřizovat resty (emaily, messengery, Skype atd.), které se mě za těch několik dní nashromáždily. Chtěl bych předem poprosit Ty z Vás, kteří mě psali a nedostalo se jim do dneška ode mě odpovědi, aby svůj dotaz urgovali. Mohlo se totiž lehce stát, že jsem jejich dotaz někde přehlédl.

Děkuji za pochopení!

 

 

 Malá ukázka toho, jak krátké návštěvy vypadaly...

 

 

4.2.2019 

Chúc mừng năm mới 2019 !!!

Právě probíhají oslavy lunárního nového roku 2019, který je letos ve znamení prasete.

 

 13

 

 

25.1.2019

Tak jsem před chvílí přivezl Huong se synem domů. Oba jsou OK! :)
PS: někdo se mě v komentáři na Facebooku ptal, jestli budou nějaký rituály... no tak už při odjezdu z nemocnice to začalo - špendlík, česnek, nůž... :)

 

 

 

22.1.2019

Hotovo! :) Už jsme čtyři - syn je mezi námi... ( 5.50 hod. a 3,20 kg )

 

 

 

1.1.2019

HAPPY NEW YEAR!

pf 2019