Archiv novinek 2019 - VietnamTravel

6.10.2019

Tři dny volna, po měsíci s klienty, utekly jako voda. Zítra znova na pět týdnů do práce... :)

 

 

5.9.2019

Je 5.35 hod. a za pár minut vyrážím na letiště pro klienty a máme před sebou hodně dobrodružný 14 denní trip... 

 

 

22.8.2019

Po čtyřech dnech v Hanoi jsem zpátky doma. Žádal jsem na ambasádě o české občanství pro děti a uznání sňatku... bylo to trochu komplikované, nicméně za 3-4 měsíce (až to posoudí/vyřídí česká stana) budou snad naše děti Češi a taky budu po osmi letech konečně ženatý... :)

 

Nemohu se nezmínit o veliké vstřícnosti a pomoci pracovníků ČR ambasády!!!

 

 

7.8.2019

Všem přátelům, kamarádům, a v neposlední řadě rodině, bych velmi rád poděkoval za přání k mým včerejším narozeninám!

Co mě ovšem nejvíce překvapilo, byl celkový počet emailů, Messengerů atd.. Bylo Vás přes 600...!!! Vaše slova mě velmi potěšila.

Děkuji Vám :)

PS: Fotka z posledního tripu, kterou fotil Fanda Staud - http://www.photostaud.com/

 

 

 

2.8.2019

Jsem po půl roce zpátky doma... :) A hned na celý měsíc (tedy až na pár dní, které budu muset věnovat daním a úřadům... Čeká mě hodně práce (příjezdová cesta, rybník...). ale to neznamená, že se nebudu věnovat mému webu. Slibuji, že se máte na co těšit...
Celý dnešek jsem se věnoval odpovědím na emaily, messengery atd., Nicméně nejsem schopný v záplavě zpráv (ať již třeba reklamních) zaručit, že jsem na 100% odpověděl na všechny....Pokud tomu ve Vašem případě dneska nebylo, předem se omlouvám, a žádám případné nezodpovězené o připomenutí!!

 

 

12.7.2019

Den volna utekl jako voda, a zítra vyrážím s novými klienty na další třítýdenní trip...  :)

 

 

23.6.2019

Za hodinu odjíždím na letiště pro nové klienty, se kterými budu do 9. 6.. Budeme se víceméně po celou dobu pohybovat na hůře přístupných místech s omezenou 4G sítí a potažmo také wifi. Prosím proto o trpělivost mých odpovědí na Vaše případné dotazy! Děkuji za pochopení... :)

 

 

21.6.2019

Na dnešek v noci jsem se vrátil na jeden den domů. Zítra, krátce před polednem, opět vyjíždím pro nové klienty na letiště... :) 

 

 

3.6.2019

Včera večer jsem se modlil, aby se mě dneska v 9 hod. ráno podařilo odeslal internetový dotazník, a tím pádem být jedním z 250 šťastlivců, kteří budou mít nárok v našem provinčním městě na placenou (a ne zrovna levnou) francouzskou hexavakcínu. Přesně sekundu po deváté jsem dotazník odentroval (Huong na dvou mobilech a švagrová na dalším udělali to samé...).Výsledek takový, že jsem byl 3630tý! Tím to celé skončilo. Budeme muset počkat až bude nová várka a zajet s Dannym do Hanoe.
V souvislosti se všemi trably spojenými se samotnou vakcinací, možnými riziky, a v neposlední řadě s náklady s tím spojenými, mám jaksi problém pochopit EUrodiče, kteří se brání očkování svých dětí... no nic, máme ještě další možnost, a to že necháme očkovat Dannyho indickou vakcínou (také placená, dokonce na skladě), ale ta má taky jedno ale - prý po její aplikaci plno dětí zemřelo (info. z internetu a FB)

 

 

26.4.2019

Předevčírem v noci jsem se vrátil po takměř čtyřech měsících nepřetržitě s klienty na dva týdny domů. Během této doby na mě čeká vyjma práce na webu, vyřizování emailů atd. hlavně práce okolo baráku a na zahradě - to by jeden nevěřil jak to za pár měsíců všechno zarostlo a zpustlo. :) V neposlední řadě se musím věnovat rodině a hlavně synátorovi, kterému byli včera 4 měsíce a zcela logicky si na mě nemůže pamatovat...  to se napraví! :)

Za ony čtyři měsíce se odehrálo velmi mnoho zajímavých, až zcela bizarních situací, včetně mého naštíplého žebra (Karel Hirš měl pravdu, když říkal, že to bude bolet min. tři měsíce), že o tom všem budu muset v krátké době napsat nějaký krátký report na web... :)

Posledních 14 dní jsem strávil, již potřetí, ve velmi příjemné společnosti Ondry Záruby. Byl to parádní trip plný focení, srandy a pohody (tedy až na to ranní vstávání na východy slunce). Nafotil jsem víc fotek jak za celý loňský rok, ale bohužel jsem doma zjistil, že jsem jich neméně polovinu nějakým záhadným způsobem při zálohování na cestě vymazal. :) Trochu mě to mrzelo, protože jsme měli štěstí na počasí a různé zajímavé situace, ale na druhou stranu nemusím doma třídit a hlavně budu muset daná místa navštívit znovu. A to je dobrá zpráva! Jenom možná zklamu Ondru, protože vyjma fotek z dronu a mobilu, mám pro něho jenom jednu jedinou tuhle fotku.  

PS: Co se mě naštěstí nepodařilo vymazat jsou fotky, a hlavně videa, z dronu. Takže brzy uvidíte nějaké pohledy shora... :)

 

19

 

 

10.4.2019

Dneska jsme v moři chytili celkem slušnou rybu... :)

 

18

 

 

8.4.2019

Jedeme s Karlem - Karel Hirš čtvrtý den džunglí ze středního do severního Vietnamu. A jako každý rok je to s nimi paráda!!! :)

 

17

 

 

25.3.2019

Po 23 dnech a najetých necelých pěti tisíc kilometrů jsme úspěšně projeli celým Vietnamem. Bylo to sice hodně náročný (zima, vedro...), ale stálo to za to !!! :)

 

16

 

 

2.3.2019

Zítra ráno pro klienty na letiště a pozítří ráno vyrážíme směr jižní Vietnam a Kambodža, kde strávím s klienty následující 2,5 měsíce. 

Předem prosím o trpělivost a shovívavost v rychlosti odpovědí na Vaše emaily a Messengery. Děkuji!!!

 

 

28.2.2019

Včerejší dopoledne jsme s Huong strávili na úřadě ohledně vyřizování papírů (rodného listu včetně jména a příjmení....) pro našeho syna. To nelze dříve než v měsíci stáří dítěte, a naopak RL musí být vyřízený max. do dvou měsíců stáří dítěte. Byl to opravdu zajímavě strávený čas... Ačkoliv jsme od loňska "měšťáci" (chcete li maloměšťáci), na některých úřadech (viz. právě tento) jsme stále evidováni mezi vesničany. Možná se Vám může zdát tento fakt jako nepodstatný, ale opak je pravdou. Rozdíl mezi těmito dvěma skupinami je naprosto propastný (chování, vzdělanost...). Kdo nezažil, těžko pochopí. No a podle toho to taky na úřadě vypadalo... :). Nicméně papíry jsou vyplněné, žádost podána a poplatky zaplacené. Nyní již nezbývá nic jiného, než čekat na telefonát od úřednice, absolvovat znova "řeckořímský zápas" u přepážky při vydávání rodného listu a bude hotovo!!! :)

 

 

 

26.2.2019

Včera odpoledne jsem se vrátil na chvíli domů. Za 9 dní co jsem strávil s rodinou EvyCermanové jsme projeli kusem severu a byl to, alespoň z mého pohledu, velmi povedený trip! Počasí nám víceméně přálo (od 7°C do 30°C), auto jelo, a hlavně jsme se ve zdraví vrátili zpátky... :)
Tímto Evě, Lukášovi, Adamovi a Nelče ještě jednou děkuji a přeji pohodový zbytek dovolené na ostrově Phu Quoc.

 

 

8.2.2019

Tak a je po oslavách nového roku. Všichni odjeli a celé to několikadenní "šílenství" by se dalo velice krátce shrnout do jednoho slova - náročný! 

Absolvovat během jednoho dne dvanáct návštěv a tři velká společná jídla chce "velkou odvahu" a hlavně fungující játra... :)

Začínám vyřizovat resty (emaily, messengery, Skype atd.), které se mě za těch několik dní nashromáždily. Chtěl bych předem poprosit Ty z Vás, kteří mě psali a nedostalo se jim do dneška ode mě odpovědi, aby svůj dotaz urgovali. Mohlo se totiž lehce stát, že jsem jejich dotaz někde přehlédl.

Děkuji za pochopení!

 

 

 Malá ukázka toho, jak krátké návštěvy vypadaly...

 

 

4.2.2019 

Chúc mừng năm mới 2019 !!!

Právě probíhají oslavy lunárního nového roku 2019, který je letos ve znamení prasete.

 

 13

 

 

25.1.2019

Tak jsem před chvílí přivezl Huong se synem domů. Oba jsou OK! :)
PS: někdo se mě v komentáři na Facebooku ptal, jestli budou nějaký rituály... no tak už při odjezdu z nemocnice to začalo - špendlík, česnek, nůž... :)

 

 

 

22.1.2019

Hotovo! :) Už jsme čtyři - syn je mezi námi... ( 5.50 hod. a 3,20 kg )

 

 

 

1.1.2019

HAPPY NEW YEAR!

pf 2019