Archiv novinek 2019 - VietnamTravel

31.12.2019

Přátelé, kamarádi do Nového roku 2020 přeji vše dobré. :)

27.12.2019

Včera v 5 hodin ráno jsem skončil s klienty, a odjel jsem odpočívat (a trochu pracovat na webu), od moře do hor... Byl to trochu teplotní šok, protože po převýšení 1300 výškových metrů se rapidně změnila teplota. Z příjemných 30°C na hrůzostrašných 8°C. Nicméně hlavním důvodem proč jsem do džungle na laoské hranici jel, je přislíbený 3-4 denní trip za jedním z nejúžasnějším a nejméně prozkoumaným ekosystémem planety. Jak to celé dopadne upřímně netuším. Přeci jenom vojáci, policisté, a v neposlední řadě počasí, bude velkou neznámou... Jenže pokud to celé alespoň z poloviny klapne, dostanu asi největší dárek k vánocům, který jsem kdy dostal.... :)
Všem těm z Vás, kteří jste mě psali do zpráv na emai atd. přání k vánocům, upřímně děkuji!!!
Já jsem strávil společně s klienty štědrý den na pláži u moře, a nebýt toho, že jsem viděl jednoho upoceného Santu na mopedu při rozvozu pizzy, tak jsem ani nepoznal, že jsou vánoce... vlastně ano, ráno jsem ke snídani dostal od klientů kousek vánočního cukroví. Pokud si správně pamatuji, tak se jednalo o vánočního šneka. S pivem dobrý...:)

 

22

 

 

14.12.2019

Po třech dnech bez signálu v džungli středního Vietnamu, a po pěti dnech jízdy celkem, jsem konečně u postele a sprchy... Mám před sebou ještě dva dny a jsem v Saigonu! :)
Nicméně zažil jsem dva super zážitky, o kterých určitě koncem ledna (až se vrátím domů) napíši na web reporty. Mám hodně videí z dronů a mraky fotek ... takže prvních pět dnů bylo parádních a celkem slušně dobrodružných. :)
Užívejte předvánoční "pohodu"... :)

 

 

8.12.2019

Zítra ráno odjíždím na měsíc a půl na jih. Mám před sebou více jak sto hodin jízdy a popravdě se mě vůbec nechce... Na druhou stranu vezu sebou foťáky, drony a hlavně mám před sebou 2 tripy s fajn chlapy... :)

 

 

29.11.2019

Dnes v podvečer jsem se vrátil na osm dní domů. Byli jsme na severu, počasí nám přálo, klienti fantastičtí. Nicméně počasí v horách už je nyní pod 10°C. Během této doby budu postupně odpovídat na nevyřízené emaily od Vás.

 

 

23.11.2019

Odjíždím na týden s klienty. :)

 

 

16.11.2019

Nejsem žádný herpetolog, ale pokud se nepletu, mělo by se jednat o mladou kobru Ophiophagus hannah - King Cobra.

 

21

 

 

 

12.11.2019

Předevčírem jsem se zmínil o tom, že napíši co všechno se odehrálo za 5 dnů po mém návratu domů. Tak začnu tou horší věcí. Přesně před týdnem jsem se vrátil v odpoledních hodinách domů, ale bohužel jsem se k baráku nedostal. Soused pod námi staví barák a na příjezdovou cestu nechal složit fúru písku a cihel. Nechal jsem auto dole u silnice a domů dorazil pěšky. Soused byl absolutně v klidu s pohledem dítěte z mateřské školky a přitom od rána věděl, že se budu odpoledne vracet... tak jsem mu to vysvětlil! A to jsem neměl dělat... On se nějak pobláznil, a ač neumí řídit nic jiného než kolo, skočil do bagru, který u něj dělníci nechali zaparkovaný a nastartoval. Chytil se nějaké páky a prásk! Sundal dva sloupy elektrického vedení. Pro jistotu i s hodinami pro odpočet. Bohužel jeden těch sloupů byl náš... Takže nejenom že jsme přišli o sloup a hodiny, ale zároveň taky o 200 m kabelu. Výsledek byl takový, že jsem musel zajet koupit centrálu (aby nepochcípaly ryby), protože oprava trvala 2 dny.
Následující den ráno jsem odvezl auto do dílny na velký servis, protože následující 2,5 měsíce budu na jihu. A tam je podobných expertů jako je soused neurekom a jakákoliv oprava je vysloveně za trest.
Během dvou dnů bez elektriky jsem byl k internetu připojený pouze přes mobil a přišla další rána.
Paní masérka z V-Honey s.r.o. zastupující skupinu 3 lidí z Brna, se kterými jsem měl jel za 10 dnů dnů z jihu na sever mě poslala asi 39 email s žádostí o slevu. A to rovnou 35%. Tomu fakt nerozumím! Ještě pár dní předtím mě psala jak se těší, jak už se balí, kolik mají slivovice atd. Odpověděl jsem jí, že pokud chtějí slevu, tak musí zajít ve čtvrtek ráno do Kauflandu, a že od začátku (srpen) věděli co, kam, za kolik. Navíc jsem jim zaplatil permity ke vstupům a další nezbytné poplatky spojené s cestou. Poslali v září kopie pasů a se vším souhlasili. No a já jak jsem starej, tak jsem blbej. Jasně že jsem si od nich nevzal zálohu... Vůbec mě totiž ani ve snu nenapadlo, že lidé kolem 60 let se mohou takhle zachovat. Jenže lidé jsou různí...
No nic. Chybami se člověk učí.
Horší na tom celém bylo, že další klienty po nich mám na jihu. Tzn. udělat si 7 denní sólo zájezd do Saigonu. Naštěstí snad všechno dobře dopadne. Sehnal jsem náhradníky, a s dalšími jednám.
Tak tolik v krátkosti co se přihodilo v minulém týdnu.

 

 

10.11.2019

Konečně jsem se po 5 dnech dostal k internetu, Zítra se trochu víc rozepíši co za tím stálo... nicméně jsem moc rád, že jsem zase on line...

 

 

6.10.2019

Tři dny volna, po měsíci s klienty, utekly jako voda. Zítra znova na pět týdnů do práce... :)

 

 

5.9.2019

Je 5.35 hod. a za pár minut vyrážím na letiště pro klienty a máme před sebou hodně dobrodružný 14 denní trip... 

 

 

22.8.2019

Po čtyřech dnech v Hanoi jsem zpátky doma. Žádal jsem na ambasádě o české občanství pro děti a uznání sňatku... bylo to trochu komplikované, nicméně za 3-4 měsíce (až to posoudí/vyřídí česká stana) budou snad naše děti Češi a taky budu po osmi letech konečně ženatý... :)

 

Nemohu se nezmínit o veliké vstřícnosti a pomoci pracovníků ČR ambasády!!!

 

 

7.8.2019

Všem přátelům, kamarádům, a v neposlední řadě rodině, bych velmi rád poděkoval za přání k mým včerejším narozeninám!

Co mě ovšem nejvíce překvapilo, byl celkový počet emailů, Messengerů atd.. Bylo Vás přes 600...!!! Vaše slova mě velmi potěšila.

Děkuji Vám :)

PS: Fotka z posledního tripu, kterou fotil Fanda Staud - http://www.photostaud.com/

 

 

 

2.8.2019

Jsem po půl roce zpátky doma... :) A hned na celý měsíc (tedy až na pár dní, které budu muset věnovat daním a úřadům... Čeká mě hodně práce (příjezdová cesta, rybník...). ale to neznamená, že se nebudu věnovat mému webu. Slibuji, že se máte na co těšit...
Celý dnešek jsem se věnoval odpovědím na emaily, messengery atd., Nicméně nejsem schopný v záplavě zpráv (ať již třeba reklamních) zaručit, že jsem na 100% odpověděl na všechny....Pokud tomu ve Vašem případě dneska nebylo, předem se omlouvám, a žádám případné nezodpovězené o připomenutí!!

 

 

12.7.2019

Den volna utekl jako voda, a zítra vyrážím s novými klienty na další třítýdenní trip...  :)

 

 

23.6.2019

Za hodinu odjíždím na letiště pro nové klienty, se kterými budu do 9. 6.. Budeme se víceméně po celou dobu pohybovat na hůře přístupných místech s omezenou 4G sítí a potažmo také wifi. Prosím proto o trpělivost mých odpovědí na Vaše případné dotazy! Děkuji za pochopení... :)

 

 

21.6.2019

Na dnešek v noci jsem se vrátil na jeden den domů. Zítra, krátce před polednem, opět vyjíždím pro nové klienty na letiště... :) 

 

 

3.6.2019

Včera večer jsem se modlil, aby se mě dneska v 9 hod. ráno podařilo odeslal internetový dotazník, a tím pádem být jedním z 250 šťastlivců, kteří budou mít nárok v našem provinčním městě na placenou (a ne zrovna levnou) francouzskou hexavakcínu. Přesně sekundu po deváté jsem dotazník odentroval (Huong na dvou mobilech a švagrová na dalším udělali to samé...).Výsledek takový, že jsem byl 3630tý! Tím to celé skončilo. Budeme muset počkat až bude nová várka a zajet s Dannym do Hanoe.
V souvislosti se všemi trably spojenými se samotnou vakcinací, možnými riziky, a v neposlední řadě s náklady s tím spojenými, mám jaksi problém pochopit EUrodiče, kteří se brání očkování svých dětí... no nic, máme ještě další možnost, a to že necháme očkovat Dannyho indickou vakcínou (také placená, dokonce na skladě), ale ta má taky jedno ale - prý po její aplikaci plno dětí zemřelo (info. z internetu a FB)

 

 

26.4.2019

Předevčírem v noci jsem se vrátil po takměř čtyřech měsících nepřetržitě s klienty na dva týdny domů. Během této doby na mě čeká vyjma práce na webu, vyřizování emailů atd. hlavně práce okolo baráku a na zahradě - to by jeden nevěřil jak to za pár měsíců všechno zarostlo a zpustlo. :) V neposlední řadě se musím věnovat rodině a hlavně synátorovi, kterému byli včera 4 měsíce a zcela logicky si na mě nemůže pamatovat...  to se napraví! :)

Za ony čtyři měsíce se odehrálo velmi mnoho zajímavých, až zcela bizarních situací, včetně mého naštíplého žebra (Karel Hirš měl pravdu, když říkal, že to bude bolet min. tři měsíce), že o tom všem budu muset v krátké době napsat nějaký krátký report na web... :)

Posledních 14 dní jsem strávil, již potřetí, ve velmi příjemné společnosti Ondry Záruby. Byl to parádní trip plný focení, srandy a pohody (tedy až na to ranní vstávání na východy slunce). Nafotil jsem víc fotek jak za celý loňský rok, ale bohužel jsem doma zjistil, že jsem jich neméně polovinu nějakým záhadným způsobem při zálohování na cestě vymazal. :) Trochu mě to mrzelo, protože jsme měli štěstí na počasí a různé zajímavé situace, ale na druhou stranu nemusím doma třídit a hlavně budu muset daná místa navštívit znovu. A to je dobrá zpráva! Jenom možná zklamu Ondru, protože vyjma fotek z dronu a mobilu, mám pro něho jenom jednu jedinou tuhle fotku.  

PS: Co se mě naštěstí nepodařilo vymazat jsou fotky, a hlavně videa, z dronu. Takže brzy uvidíte nějaké pohledy shora... :)

 

19

 

 

10.4.2019

Dneska jsme v moři chytili celkem slušnou rybu... :)

 

18

 

 

8.4.2019

Jedeme s Karlem - Karel Hirš čtvrtý den džunglí ze středního do severního Vietnamu. A jako každý rok je to s nimi paráda!!! :)

 

17

 

 

25.3.2019

Po 23 dnech a najetých necelých pěti tisíc kilometrů jsme úspěšně projeli celým Vietnamem. Bylo to sice hodně náročný (zima, vedro...), ale stálo to za to !!! :)

 

16

 

 

2.3.2019

Zítra ráno pro klienty na letiště a pozítří ráno vyrážíme směr jižní Vietnam a Kambodža, kde strávím s klienty následující 2,5 měsíce. 

Předem prosím o trpělivost a shovívavost v rychlosti odpovědí na Vaše emaily a Messengery. Děkuji!!!

 

 

28.2.2019

Včerejší dopoledne jsme s Huong strávili na úřadě ohledně vyřizování papírů (rodného listu včetně jména a příjmení....) pro našeho syna. To nelze dříve než v měsíci stáří dítěte, a naopak RL musí být vyřízený max. do dvou měsíců stáří dítěte. Byl to opravdu zajímavě strávený čas... Ačkoliv jsme od loňska "měšťáci" (chcete li maloměšťáci), na některých úřadech (viz. právě tento) jsme stále evidováni mezi vesničany. Možná se Vám může zdát tento fakt jako nepodstatný, ale opak je pravdou. Rozdíl mezi těmito dvěma skupinami je naprosto propastný (chování, vzdělanost...). Kdo nezažil, těžko pochopí. No a podle toho to taky na úřadě vypadalo... :). Nicméně papíry jsou vyplněné, žádost podána a poplatky zaplacené. Nyní již nezbývá nic jiného, než čekat na telefonát od úřednice, absolvovat znova "řeckořímský zápas" u přepážky při vydávání rodného listu a bude hotovo!!! :)

 

 

 

26.2.2019

Včera odpoledne jsem se vrátil na chvíli domů. Za 9 dní co jsem strávil s rodinou EvyCermanové jsme projeli kusem severu a byl to, alespoň z mého pohledu, velmi povedený trip! Počasí nám víceméně přálo (od 7°C do 30°C), auto jelo, a hlavně jsme se ve zdraví vrátili zpátky... :)
Tímto Evě, Lukášovi, Adamovi a Nelče ještě jednou děkuji a přeji pohodový zbytek dovolené na ostrově Phu Quoc.

 

 

8.2.2019

Tak a je po oslavách nového roku. Všichni odjeli a celé to několikadenní "šílenství" by se dalo velice krátce shrnout do jednoho slova - náročný! 

Absolvovat během jednoho dne dvanáct návštěv a tři velká společná jídla chce "velkou odvahu" a hlavně fungující játra... :)

Začínám vyřizovat resty (emaily, messengery, Skype atd.), které se mě za těch několik dní nashromáždily. Chtěl bych předem poprosit Ty z Vás, kteří mě psali a nedostalo se jim do dneška ode mě odpovědi, aby svůj dotaz urgovali. Mohlo se totiž lehce stát, že jsem jejich dotaz někde přehlédl.

Děkuji za pochopení!

 

 

 Malá ukázka toho, jak krátké návštěvy vypadaly...

 

 

4.2.2019 

Chúc mừng năm mới 2019 !!!

Právě probíhají oslavy lunárního nového roku 2019, který je letos ve znamení prasete.

 

 13

 

 

25.1.2019

Tak jsem před chvílí přivezl Huong se synem domů. Oba jsou OK! :)
PS: někdo se mě v komentáři na Facebooku ptal, jestli budou nějaký rituály... no tak už při odjezdu z nemocnice to začalo - špendlík, česnek, nůž... :)

 

 

 

22.1.2019

Hotovo! :) Už jsme čtyři - syn je mezi námi... ( 5.50 hod. a 3,20 kg )

 

 

 

1.1.2019

HAPPY NEW YEAR!

pf 2019