VietnamTravel - Automobily - Auto

První úspěšná cesta s novým autem pro rok 2018... :)

Výsledkem prvního dne je jedna zničená guma a díky špatnému benzínu auto odmítá jet. Aby toho nebylo málo, tak jsem doma zapomněl komplet všechno nářadí (včetně klíče na kola)
Zkrátka když se daří, tak se daří...

Tenhle trip, alespoň co se neprůchodnosti cest (přívalové deště, sesuvy) byl za celou dobu co s klienty jezdím asi tím nejnáročnějším... Ovšem když se vyčasilo - viz. foto, tak to byla romantika. :)

Prašné cesty ve středohoří.

Červený jíl šíleně práší, ale to není nic proti tomu, když do něj zaprší... mazlavé bahno je pro většinu klientů jedním z těžko zapomenutelných zážitků. :)

S klienty na návštěvě etnické menšiny Kinh.

Se skupinou šesti klientů v pouštích...

Tenhle snímek byl zveřejněný na Facebooku. Opravdu mě pobavil a potěšil.

"Jiří Zajíc u Ho Chi Minh Mausoleum. Autorem je Kája." Kája Hirš, byl ve Vietnamu již dvakrát. Foto - Kája sedí na střeše vedle Lili.

Práce, která sice vedla na dané místo, ale museli bychom jet buldozerem. A ten jsme bohužel sebou neměli... S tripu s Ondřejem Zárubou.

Chčije a chčije.

Ještě pár hodin a plaveme...

Nové auto pro zbytek roku 2016, a pevně věřím, že také pro rok 2017. Jedná se o stejný typ Toyoty Landcruiser, která je oproti stávající o několik let mladší, a hlavně s pětinovým nájezdem kilometrů. Na autě jsem nechal udělat hned několik úprav. Mezi ty nejdůležitější rozhodně patří kompletní uzávěrky diferenciálů a speciální kapalino-plynové tlumiče, které jednak zpříjemní jízdu po rozbitých silnicích, ale především díky zvýšení světlosti vozidla o 10 cm, usnadní průchodnost terénem.

Od dnešního dne nic nebrání tomu, abychom se společně vydali na ta nejzajímavější místa Vietnamu. :)

Jeli jsme se vykoupat, ale především vařit a grilovat... :)

Včera jsme byli (v těsné blízkosti laosko-vitnamské hranice) zastaveni vojenskou kontrolou. Zároveň jsme byli požádáni o odvoz jednoho z vojáků na posádku. Po cca 5km jízdy v mracích  1000m.n.m, dešti, a s telotou 17C zabouchal vojín na střechu. Poděkoval, a s rychlostí blesku zmizel i se třemi bágly v kopcích neprostupné džungle...

Při večerním návratu s rodinou domů odešla na autě vodní pumpa a na ní přišroubovaná vrtule prosekla chladič. Ještě v noci jsem jel v 7°C na motorce 130km (a to samé zpátky) pro náhradní díly. Dneska úspěšná oprava auta na zahradě a zítra ráno do práce - na letiště pro klienty.

 
 
Powered by Phoca Gallery