VietnamTravel - Ptáci - Birds

Páv korunkatý (pavo cristatus)

Výreček plavý (Otus Sunia)

Timálie stříbrouchá (Leiothrix argentauris)

Na terase nám rozkvetl kaktus, pokud si dobře pamatuji tak se mu říká vánoční kaktus (Schlumbergera), na jehož nektar nalétávají nádherně zbarvení ptáčci z čeledi Nectariniidae. Konkrétně se jedná o Strdimila černohrdlého (Black-throated sunbird)... Bohužel se mě dneska nepodařil vyfotit samečka s fialovou šešulkou na hlavě a rudou náprsenkou, ale "pouze" samičku, která má k pestrosti hodně daleko.... tak snad zítra.

Sýkavka zlatočelá (Chloropsis aurifrons)

Dneska ráno jsem fotil tuhle sýkavku u mě na zahradě. To je celkem divný, protože tenhle druh by se v našich zeměpisných šířkách neměl vyskytovat. Je tedy celkem dost pravděpodobný, že někomu "frnknul" z klece... :)

Strdimil olivovohřbetý (Cinnyris jugularis)

Těhle krásně zbarvených drobných ptáčků s příšerným českým jménem máme momentálně "plnou zahradu". :)

Timália čínská (Leiothrix lutea).

Z poslední návštěvy severu jsem si domů dovezl hned několik druhů ptáků, z nichž jeden druh je pár těchto Timálií. 

Zoborožec.

Kukačka naříkavá (Cacomantis merulinus)

Tedy pravděpodobně, protože právě tento druh je u nás nejčastější. Jinak je ve Vietnamu dalších 16 druhů kukaček. Viděl jsem fotky, filmy, ale vůbec poprvé jsem dneska viděl kukaččí mládě velikosti holuba dokrmované rodiči velikosti sýkorky modřinky. Krásný zážitek...

Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica)

Pisila čáponohá (Himantopus himantopus).

Podvečerní návrat na nocoviště...

Jeřáb Antigonin (Grus antigone

S délkou těla bezmála dva metry, a rozpětím křídel více jak dva a půl metru, patří těmto jeřábům primát největších létajících ptáků na planetě. 

Dlouhé roky jsem se bezúspěšně snažil s jeřáby potkat. Až letos, úplně náhodou a jak už to tak chodí na zcela nečekaném místě, mě nad hlavou přelétla jedna taková "povídající si" rodinka jeřábů. Ačkoliv z tohoto krátkého setkání vznikla pouze tahle jedna dokumentační fotka, byl to pro mě fantastický zážitek... :) 

Týden jsem se marně pokoušel zahlédnout zoborožce, a dneska ráno přiletěl na pláž kde bydlím... nechápu :)

Dnešní ráno na ostrově Phu Quoc.

Dvojzoborožec žlutozobý (Buceros bicornis).

Tyhle krásní a majestátní obři ptačí říše budou, v době jejich hnízdění, za několik málo týdnů jedním z důležitých druhů při naší ornitologicky zaměřené expedici.

Ledňáček modrohřbetý (lcedo Meninting).

Krejčiřík obecný (Orthotomus sutorius) - malý ptáček (10-12cm) na nocovišti.

Nemám bohužel, až na dokumentační fotky, moc snímků ptáků (jednoduše nemám pro tuto disciplínu potřebnou techniku). Tohle je jedna z mála... :)

 
 
Powered by Phoca Gallery